EĞİTİM AÇIKLAMASI

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi kursumuza katılarak ders sonunda okuduğunu anlama kabiliyetinizi artırabilir, okuma hızınızı 4 katına çıkarabilirsiniz. İkinci dünya savaşı sırasında pilotlarının ve kulelerde bekleyen gözcülerinin reaksiyon kabiliyetlerini artırmak istemeleri ile doğmuştur. Hızlı okuma teknikleri geliştirilmeye başlanmıştır. Hemen Katılmak İçin 0507 352 86 26

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi kursumuza katılarak ders sonunda okuduğunu anlama kabiliyetinizi artırabilir, okuma hızınızı 4 katına çıkarabilirsiniz. Hızlı okuma teknikleri ilk olarak 2.Dünya savaşı sonlarında geliştirilmeye başlanmıştır. İkinci dünya savaşı sırasında pilotlarının ve kulelerde bekleyen gözcülerinin reaksiyon kabiliyetlerini artırmak istemeleri ile doğmuştur. 

Ohio Üniversitesi’nden Dr. Renshaw’ın geliştirdiği takistoskop aletiyle subaylar talim edildi. Göz algılama hızını geliştiren bu aletin merceği, saniyenin 25, 50’si ve 100’ü hızlarda resim ve şekiller gösteriyordu. İlk başta, hiçbir şey algılayamayan subaylar, zamanla resim ve şekilleri çok net bir şekilde görmeye başladılar. Buluş dünyada büyük bir yankı uyandırırken, Amerikalı uzmanlar bu buluşun kelimeleri algılamayı hızlandırmada işe yarayıp yaramayacağını test etmeye karar verdiler ve bu şekilde hızlı okuma teknikleri ortaya çıktı. Vücudumuzdaki diğer bütün organlar gibi gözümüzde geliştirilmeye açık bir organdır. Göz egzersizleri yaptıkça görünen resim(her ne olursa olsun harf, sayı, vs.) çok daha hızlı bir şekilde beyine yollamaya alışmış olacaktır.

1950’li yılların başlarında hızlı okuma teknikleri konusunda Amerika’da kurslar ve etkinlikler düzenlenmeye başladı. İngilizce ”Speed Reading” adını alan hızlı okuma teknikleri günümüz itibari ile Amerika’da ilköğretim seviyesinden üniversiteye kadar her alanda ders olarak okutulmaktadır.

Hızlı Okuma Eğitiminin Amacı Nedir?

Kitap okumanın gereğini bilen bir insan için, hızlı okumanın da neden gerekli olduğu bellidir. Çünkü kitap okuyan bir insan, sürekli bir şeyler öğrenme ve kendini geliştirmenin peşindedir. O, sürekli ve hızlı bir şekilde gerekli bilgilere ulaşmak ve kendini geliştirmek ister. Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanların işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de çağımızın değişen şartları insanın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insan, az zamanda çok iş başarmak zorunda kalmaktadır. Okunması gereken yazıların çokluğu, zamanın azlığı insanları daha hızlı okuyabilmek için bilimsel araştırmalar yapmaya itmiştir. Okuma hızı, bilimsel yöntemle artırılabilir. Çünkü okuma hızı üzerinde çalışma yapılırsa elde edilecek bir beceridir. Hızlı okuma, sonradan kazanılan davranışlar arasında yer alır. Hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme yeteneklerini geliştirerek, daha önceki okuma süresine kıyasla, dakikada okudukları kelime sayısını ve anlama düzeylerini artırmaları demektir.
Temel anlamda hızlı okuma sonradan edinilebilen bir beceri olduğundan dolayı, aslında bir alışkanlık değişimidir. Her alışkanlığın değişe bilmesi için bir süre gerekmektedir. Hızlı okumada bu süre maksimum 1 aydır.

Doğru, sıralı ve koordineli yapılan göz egzersizleri ile rahatlıkla 30 günde hızlı okumaya geçilebilir. Online hızlı okuma olarak sizler için hazırladığımız 30 kurdan oluşan eğitimimizde kullandığımız teknikler, bireyin yaşına ve grubuna göre özel hazırlanmış ders kurları, seviyeler ve metinler ile hızlı okuma artık çok kolay bir hal almıştır.
Günümüzde hızlı okuma adına bir çok eğitim materyalleri ve kitaplar bulunmaktadır. Online hızlı okuma geliştirdiği özel uygulamalar ile sizlere koordineli bir eğitim sunmaktadır. Her eğitim grubunun seviyeleri, hızları, metinlerin seviyeleri ve kelimelerin seviyeleri sizlere özel hazırlanmıştır. Eğitimin sonunda takistoskop gelişiminizi, okuma hızı gelişiminizi ve anlama oranının gelişimini görebilirsiniz.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitiminin İçeriği

 • Takistoskop Egzersizleri

Gruplama Çalışmaları hızlı okuma teknikleri eğitim programı ile yapılan egzersiz çalışmaları ile gözün geliştirilebilen bir organ ve gördüğü şekil, sembol ve kelimeleri daha hızlı algılama yeteneğine kavuşabilir ve okuduğunuz satırların daha geniş bir bölümünü beynimize ileterek hızlı okuma ve algılamayı gerçekleştirmemizi sağlar.

 • Nasıl Hızlı Okunur?

Hızlı Okuma Programı göze nasıl bakması, görmesi, nasıl okuması ve nasıl kayması gerektiğini sistematik olarak öğretir ve bunu otomatik hale getirir. Beyin kuma ritmini ve hızını, gözün görme ve algılama kapasitesini ve özellikle dikkat ve konsantrasyon becerilerini geliştirir.
Göz-beyin arasındaki psikomotor okuma koordinasyonunu yeniden programlayarak, anlayarak hızlı okuma alışkanlığını kişinin özel gayretine ihtiyaç bırakmadan bilinçaltına yerleştirir.

Online hızlı okuma eğitimi eğitim seviyenize göre günde 1 seans olmak üzere 30 günlük özel bir eğitim müfredatı düzenler. Bu sayede (ilk, orta, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora gibi eğitim düzeylerine fayda sağlayacağı gibi Disleksi durumlarında da faydaları gözlemlenmiştir.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitiminin Faydaları

 • Zaman Yönetimi Sağlar; Günümüzde en önemli şey zamandır. Daha kısada daha çok bilgi edinmemizi sağlar.
 • Anlama Oranını Artırır; Hızlı okuyan bireylerde anlama oranı da aynı oranda artığı görülmektedir.
 • Göz ve Beyin Koordinasyonunu Artırır; Gözler, okuma esnasında çok hızlı hareket ettiği için beyine daha fazla bilgi gönderir.
 • Odaklanmayı artırır; Göz beyne çok fazla bilgi gönderdiği için yazıya odaklanma maksimum seviyeye çıkar.
 • Dikkati artırır; Odaklanma maksimum seviyeye çıktığından dolayı buna oranla dikkati de artırır.
 • Stresi Azaltır; Özelikle sınavlarda zaman problemi ortadan kalktığı için stresi azaltır.
 • Web Tabanlı Hızlı Okuma ve Anlama Kursumuza katılarak, 28 Günde Okuma Hızınızı 2 ile 4 Kat Arttırabilirsiniz. Bu Çok Özel Uzaktan Eğitim
  Hızlı Okuma Programı ile Anlayarak Hızlı Okumak Mümkün. Okuma hızınızı artar ve daha da önemlisi daha da hızlı öğrenmeye başlarsınız.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi Hakkında

 • Eğitim Türü: Uzaktan Eğitim (A-Sekron)
 • Katılım Ön Koşulu: Yok
 • Eğitim Süresi: 29 Ders Saati
 • Eğitime Ulaşım: 7/24 sürekli (Asenkron)

Figen Ateş Akademi Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı

 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
 • Kullanıcı adı ve şifre ile internet sitemiz üzerinden uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilirsiniz.
 • Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.

 

 

 

-23%

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitim Kursu

750,00  975,00 

VAR

VAR

VAR

ÜNİVERSİTE ONAYLI

ÖMÜR BOYU

ÖMÜR BOYU ERİŞİM

0
Figen Ateş Akademi
Figen Ateş Akademi